Neden Sevgilim Yok ?

  • Yayınlayan: Fatih Altınağaç

NEDEN SEVGİLİM YOK

neden sevgilim yok

Merhaba sevgili okuyucum.. Biliyorum bu konuyu okuyorsan sende şuan aynı dertten muzdaripsin demektir. Bu kısacık yazımda seninde bildiğin ancak gözden kaçırdığını düşündüğüm ” neden sevgilim yok “ sorusuna cevap vermek istiyorum.

İnsan sosyal bir canlı. Var olduğu günden bugüne hep iletişim kurma ihtiyacı duymuştur. Sadece insan oğlu için neredeyse doğadaki tüm canlılar için ” iletişim “ vazgeçilmez bir araçtır. Kullanmasını bilene tabi. Çevreniz de ” neden sevgilim yok diye soranlara ” bir bakın. Neler görüyorsunuz? Ben ufak ufak sıralayayım isterseniz. Öncelikle ülkenin neredeyse büyük çoğunluğunda bir öz güven eksikliği var. Düşünsenize birlikte olmak istediğin kadın/adam bir kere kendisine güvenmiyor, sana nasıl bir güven verecek. Hadi diyelim verdi o arzu edilen güveni peki sorunlar karşısında sergileyeceği tutum ve davranışlarda ne kadar yeterlilik gösterebilecek. Tamam bu öz güven etabını geçecek olursak sırada çok daha kıymetli bir başka konu var..

Neden Sevgilim Yok?

Çok mu Yalnızsın?

Neden sevgilim yok çok yalnızım

” Neden sevgilim yok çok yalnızım “ diyen bir başka kitle için söyleyebileceğim bir diğer gözlemim ise bu tarz arkadaşlarımızın “ elimi sallasam ellisi ” veya dış dünyaya karşı ” benim erkek/kadın arkadaşa ihtiyacım yok ” düşüncesi iç dünyalarında bunun da tam tersini arıyor olmaları yine bir tutam yalnızlığı getirmekte. Özellikle son dönemde gördüğüm kimseye ihtiyacım yok ” mottosuyla ” hayatlarını bu cümle ile  daha güçlü kıldığına inanan kadın arkadaşlara da buradan bir selam vermek isterim. Dış dünyaya veya sosyal çevreye sen bu kadar güçlüyüm imajı yayarsan erkeklerin sana yaklaşması zaten o beden dilinle, bakışınla, oturup kalkışınla imkansız hale gelir. Bir çok erkek ” ben zaten her şeyi hallediyorum ” diye düşünen kadına yanaşmak istemez. Çok düz mantık ben zaten yapıyorum diyorsa birisi bu erkek için boşa kürek çekmek anlamına gelir. Bu yüzden neden uğraşsın seninle? Burada anlatılmak istenen mesele “ kadınlar güçsüz durun ” demek değil, tam aksine kadın erkek ilişkilerinde erkeğin üzerine düşen özellikle kas gücü gerektiren işlerde bırak erkek görevini yapsın, oda sana karşı kendisini var edebileceği alanlardan biri olan bu alanı kullansın.. Emin ol ki erkek bu yöntemle senin gözünde bir yer edinmek istemekte. İzin ver merak etme eğer amacın ipleri sıkı tutmaksa o ipler her zaman senin elinde.

 

Neden Sevgilin Yok?

Neden Sevgilim Yok

Gelelim bir başka konuya. Neden sevgiliniz yok diye soran bir başka kitlede yapılan bir diğer hata ise ki bu yine bu soruyu soran bir çok kişinin sevgilisi yok, tüm sosyal faliyetleri; sinema, tiyatro vb. sürekli bir birliktelik yaşama ihtimali düşük arkadaşlar veya hemcinslerle yapıyor olmalıdır. İş yerinden esra ile sinemaya git, sende faruk abinle akşam 11-12 halı saha maçı ayarla, ee ne olacak böyle.. Paylaşımlar ne kadar sık ve kaliteli olursa birlik ve beraberlik o kadar hızlı olur. Bu cümleyi lütfen aklınızın bir kenarına yazınız.

Ama Bunların Hiç Biri Ben Değilim !

Şimdi diyeceksin ki bu saydıkların beni kapsamıyor ben napayım? ” Sevgilim yok diye üzülenler ” sözüm size, madem bu saydıklarımın senle bir alakası yok o zaman bir çevreni tekrardan gözden geçir. Doğru insan diye aradığın kişi belki de şuan çevrende ama sen bataklıkta balık tutmayı bekliyorsun. Ondan sonra ” Allahım benim nedem sevgilim yok ” diyorsun. İnan bana bunun Allah ile bir alakası yok. Tamamen senin yanlış beklentin.

neden sevgilim yok
Sevgilim yok diye üzülenler

Kısacası ” neden sevgilim yok ” diye için içini yerken çevrende gördüğün ilişkilere özenirken naçizane son olarak şunları da eklemek isterim. Sevgililik mertebesi çok kıymetli olmakla birlikte son dönemde insanların fast food yaşam tarzlarından dolayı çok hızlı tüketilip yok olmakta. İnsanların artık birbirlerini derinlemesine tanımaya ve tahammül etmeye zamanları yok. Hemen şipşak olsun bitsin istiyor herkes. Haliyle bu yüzden de bu durum işleri biraz zora sokmakta.. İlişki koçluğu yaptığım bir çok danışanım da gördüğüm naçizane tespitim şu yönde, sosyalleşmekten kaçıyorlar. Hatta bu kaçışlarını da ekonomik sebeplerin altına gizliyorlar. Kendisini keşfetmek için çaba harcamayan insan yığınları ile dolu çevremiz. Bundan daha ötesi de bir ilişkide karşısındakinden ne istiyor hatta kendinde neler var sentezine gitmeyen insanlar. Ahh onlar yok mu onlar. Okuduklarınız dışında aklınıza takılan bir nokta olursa mail atabilir veya iletişim kısmından mesaj yollayabilirsiniz.

Sevgilerle..

Yazar: Fatih Altınağaç
Kişisel Gelişim Uzmanı | Profesyonel İlişki ve Yaşam Koçu

Bir cevap yazın

4 yorum

Tüm Bireysel Eğitimlerde İlk Eğitime %10 İndirim