Genel

Kişisel Gelişim Eğitimleri – Kişisel Gelişim

Kişisel Gelişim Eğitimleri Nedir

Kişisel Gelişim Eğitimleri Nedir?

” Kişisel Gelişim Eğitimleri “ ülkemizde özellikle 90‘lı yıllardan sonra ciddî bir artış gösteren çeviri ve yerli kişisel gelişim kitapları henüz akademik bir ilgi uyandıramamış ve incelemeye değer bulunmamıştır. Oysa kitapçılarda ciddî bir bölümün kendilerine tahsis edildiği bu tür zengin çeşitleri ile çok satanlar listelerinde daha fazla yer alarak giderek popülerliğini arttırmaktadır. İnsanların yaşamlarında karşılaştığı sorunları aşarken danışma ihtiyacını karşılayan ve ihtiyaç duydukları konularda kendi kendilerini eğitmede yararlandıkları kişisel gelişim literatürü formel eğitimin dışındaki güncel ve önemli kaynaklardandır. Ve bu alanda eğitim veren çeşitli insan kaynakları ve eğitim danışmanlık şirketleri mevcuttur. Kişisel Gelişim Eğitimleri nin temel amacı, bireylerin öğrenme kapasitelerini artırmak, diğer bir deyişle onların kendi yeteneklerini artırmalarını sağlamak ve farklı düşünmeye teşvik etmektir.

Kişisel gelişim eğitimleri kişilerin hayatla ilgili olarak bilgi ve becerilerinin arttırılmasını sağlamak amacıyla düzenlenmektedir. Bu eğitimlerin diğer bir amacı da, kişinin gücünü ve sahip olmak istediği hayata ulaşabilmek için neler yapabileceğini fark etmesine yöneliktir. Bütün bunlar ele alındığında kişisel gelişim
eğitimleri, kişinin hem iş hayatında hem özel hayatında etkinliğini ve doyumunu arttırmayı amaçlamaktadır.
Öğrenciler için verilen kişisel gelişim aktivitelerinin ana amaçları; sosyal-duygusal yeterlik geliştirme, duyguları yönetme, özerklik ve bağımsızlık kazanma, kimlik kurma ve amaç geliştirme olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kişisel Gelişim Eğitimleri Nedir?

Kişisel Gelişim Eğitimleri

Şimdi kişisel gelişim eğitimleri nedir diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Bu eğitimlerin aslında bir üniversitesi yok. Ancak üniversitelerin psikoloji bölümlerinde bazı alan dersleri kişisel gelişimin temel konularını kapsamakta. Onun dışında kişisel gelişim uzmanı olan kişilerin kendilerini yetiştirmesi ile bu meslek dalı ortaya çıkmıştır. Bunun yanı sıra eğitimler ve kurslar elbette mevcut. Ancak sertifika programı olarak geçen bu kurslarda bir diploma niteliği taşımamaktadır. Üniversitelerin sertifika programlarından bu eğitimlerin ortalama fiyatı 3.000 ila 7.000 lira arası değişmektedir. Bu anlamda bireysel eğitimler yani örnek vermek gerekirse Kişisel Gelişim Uzmanı Fatih Altınağaç‘ın vediği Kişisel Gelişim Eğitimleri bu fiyatlardan daha makul değerlerde. Tabi bir diğer alternatif ise kitap alıp okumak veya atölye seminerlere katılmak. Bunların fiyatları da tüm şehirlerde gayet makul değerlerde. Kısacası siz kendinizi geliştirmek isteyin illaki bir yolu bulunuyor. Önemli olan istemek ve bu isteği eyleme dökmektir.

Bireysel ve Kurumsal ” Kişisel Gelişim Eğitim Programımız “ hakkında bilgi almak için Eğitimler Kategorimizi inceleyebilir veya iletişim kısmından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız Giriş

Yorum Yazabilirsiniz

Popüler Makaleler

Yukarı Çık
Call Now ButtonRandevu İçin Arayabilirsiniz.