Yaşam Koçu Fiyatları ve Yaşam Koçu Ücretler Nedir?

  • Yayınlayan: Fatih Altınağaç

Yaşam Koçu Fiyatları Nedir? – Yaşam Koçu Ücretleri Nedir?

Bir yaşam koçu ile çalışmayı düşünüyorsanız büyük olasılıkla yaşam koçu fiyatları veya yaşam koçu ücretleri ni merak etmişsinizdir. Genelde her koç fiyat aşamasını tanışma seansında görüşür. O yüzden yaşam koçu fiyatlarını internet üzerinden bulmanız zordur. Yaşam koçu fiyatları nedir? hakkında geniş bir ücret yelpazesi ile karşılaşabilirsiniz.. Yaşam koçu seans ücretleri ne kadardan başlar ne kadara kadar çıkar çıkar birazdan yazımda sizinle paylaşacağım.

Yaşam Koçu Ücretleri / Yaşam Koçu Seans Ücretleri / Yaşam Koçu Fiyatları

Koçluklar kendi içerisinde de fiyat ayrımına gitmektedir. Bir yönetici koçluğu ile yaşam koçluğunun fiyatları aynı değildir. Yönetici koçluğu noktasında fiyat yelpazesinin daha yüksek olduğunu söyleyebilirim. Yaşam koçluğu için bu oranlar, Yönetici Koçluğu için olanlardan daha düşük olacaktır. Yaşam koçluğu kişisel hedeflere ulaşmaya odaklanırken, Yönetici Koçluğu iş hedeflerine odaklanır ve normalde katılımın başlangıcında bir tür değerlendirme içerir. Tüm koçluklar, bu hedeflere yönelik mekana bakılmaksızın kişisel gelişim ve amaç yerine getirme için kullanılır. Yaşam koçluk oranı spektrumu içinde oldukça geniş bir yelpaze olabilir: normalde bir yönetici alanda çalışan veya daha fazla deneyime sahip olanlar, daha yüksek bir orana sahip olma eğiliminde iken, okul dışındaki yaşam koçları daha düşük oranlar sunabilir. Bir koç kendisinden (yönetici koçu, hayat koçu, kariyer koçu, kişisel koç) bahsettiği başlığa bakılmaksızın, çalışmak için bir koç seçiminde aramanız gereken bazı şeyler vardır:

Sertifikası Var Mı?

Yaşam Koçu Seans Ücretleri Nedir?

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF), koçlar için bağımsız bir kuruluştur. Koçunuzun bu sertifikalardan birine sahip olup olmadığını sormalısınız. ACC (Uzman Sertifikalı Koç), PCC (Profesyonel Sertifikalı Koç) veya MCC (Master Sertifikalı Koç). Bunlar ICF tarafından sunulan tek referanslar. Bir koçun sahip olduğu başka herhangi bir sertifikanın, onları eğiten okuldan olması muhtemeldir; Belli bir saat süren eğitime işaret edebilir ve programlarını bitirdiklerini, ancak ICF tarafından yapılan bağımsız sertifikasyonla aynı şey olmadığını belirtebilir. Programlar, titizlik ve mezuniyet şartlarında yaygın olarak değişmektedir, bu yüzden ICF sertifikasyonuna bakınız.

Tecrübe Ve Eğitim

Bu temel olarak sertifikasyon kapsamındadır: eğer bir ICF yetkisine sahiplerse, eğitimleri vardır. Sahip oldukları kimlik bilgileri, en çok MHC olmak üzere sahip oldukları deneyim saatlerini bildirir. ACC ve PCC arasında önemli bir sıçrama var: ACC 100 saatlik bir deneyime sahipken, PCC 750 saat veya daha uzun bir süre anlamına geliyor – büyük bir fark. (Örneğin: tüm Arden Koçluk antrenörleri ya PCC ya da MCC’dir, binlerce saat deneyimi vardır. Dünya çapındaki antrenörlerin sadece% 3.6’sı bu standardı karşılamaktadır. Sertifikalı çoğu koçlar ACC ya da en düşük seviyede sertifikalandırılmıştır.) Tabii, saat sayısı sadece önemli bir ayrıntı değil: o saatlerde çalıştıkları danışana ne kadar faydalı oldukları da önemlidir. Referans almak istediğiniz konularda birçok kişiyle çalışan bir koç bulmak, kritik olmasa da yararlı olabilir; çünkü bir koç, uzman tavsiyesi vermek için değil, kendi sürecinizi sormak için orada değildir.

Uyumlanmak

Birçok yönden bu en büyük faktördür. Adından sonra gelen harflerden bağımsız olarak, güvendiğiniz ve açabileceğiniz birini seçmeniz ve size geri bildirim sağlamanız için kimi desteklemeye istekli olduğunuzu belirtmek istersiniz. O yüzden koçunuzla doğru uyumu sağlamış olmanız lazım. Bu uyumlanma aşaması genelde ilk tanışma seansından belli olur.

Şuan için koçluk eğitimi almış ve çalışmakta olan koçların fiyatı seans ücretleri 100 tl den başlayıp 1000 tl ye kadar çıkmaktadır. Hizmet almak istediğiniz koçun seans ücretlerini merak ediyorsanız kendisine danışmanızda fayda var. Eğer şuan için bir koç ile çalışmaya ihtiyacınız olduğunuzu düşünüyorsanız iletişim kısmından benimle irtibarata geçebilirsiniz.

Koçluk süreçleri, yaşam koçu ve ilişki koçluğu hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim kısmından veya aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]

 

Yazar: Fatih Altınağaç
Kişisel Gelişim Uzmanı | Profesyonel İlişki ve Yaşam Koçu

Bir cevap yazın