Genel

Erkekler Neden Aldatır?

ERKEKLER NEDEN ALDATIR

“Erkekler neden aldatır” sorusuna birden fazla sebep sıralayabiliriz. “Erkeklerin aldatma nedenleri” ne bir göz atacak olursak “ erkekler neden ihanet eder “ sorusuna da cevap bulmuş olacağız. Sözü fazla uzatmadan “ ilişki koçu “ hizmeti verdiğim danışanlarım dan edindiğim tecrübeleri size aktararak “erkekler neden aldatır” sorusuna bir göz atalım.

Erkekler Neden Aldatır?

Erkeklerin Aldatma Nedenleri

“Erkekler ne ister” ne ister de aldatır? Aslında bu tarz sorunlarda doğru soruyu sormak gerek. Bir “yaşam koçu” ve “ilişki koçu” olarak  Bazen erkeğin heyecan arayışı erkeği bu duruma iter bazense evdeki sorunlar. Çoğu zaman da kadın ve erkek için aldatmaya neden olay şey ise duygusal boşluklardır. Doğru soruların her sorunu çözeceğine inanan birisiyimdir. Bilirsiniz bundan 50 100 sene önce aldatmak ciddi bir masraftı. Ekranlarda veya iş dünyasında göz önünde olan isimler için bu süreç hala çok masraflı bir macera ancak insan oğlu işte, heyecansız da duramıyor. Ancak günümüzde 100 sene öncesinde sıradan insanlar için masraflı olan bu süreç günümüzde o kadar da masraflı değil. Özellikle erkek neden aldatır sorusuna cevap olacak bu ucuz eylemler bilgisayar başında veya akıllı telefonlar eldeyken bir anda erkeğin eşini aldatmasına olanak sağlıyor. Bir bakmışsınız 2 dakika içerisinde eşinizi veya sevgilinizi aldatıyorsunuz. ” İlişki Koçluğu “ yaptığım danışanlarımın en azından %17  bu sürecin bir anda geliştiğini planlı bir şekilde olmadığını dile getiriyor. Siz yazıya başlamadan önce ben minik bir hatırlatma yapmak isterim. Erkek veya kadın fark etmeksizin insan istedikten sonra her zaman her durumda aldatabilir. Bu kısımda hassas olunması gereken nokta önce birlikte olan çiftlerin birey olarak ne istediğini biliyor olmasıdır. Ne istediğini bilmeyen insan her daim aldatma eylemine geçebilir. Sonuç olarak kişinin kendini iyi tanıyor olması çok önemlidir. Gelin bakalım “erkekler neden aldatır” bir göz atalım.

Erkek Neden Aldatır : 1) MUTSUZ İLİŞKİ

Erkeği aldatmaya iten en büyük etkenlerden biri evdeki mutsuz giden beraberliktir. Erkeklerin en az %50 si evdeki gidişattan rahatsızlık duyduğu için eşlerini aldatmaktadır. Ortada bir sorun var ve bunu çözmek yerine eşini aldatmayı seçen erkek bu durumu evdeki mutsuz iletişime yüklemektedir. Evdeki mutsuz ve sorunlu giden iletişimin nedenlerinin başında kadının erkeği değiştirme veya gereğinden fazla “ kadının dır dır etmesi “ dediğimiz durum ilk sırayı çekmektedir. “ İlişki koçu “ hizmeti verdiğim danışanlarım dan da bu husus da bir çok söylem almaktayım.

Erkek Neden Aldatır : 2) ERKEĞİN ÇEVRESİNDEKİ ARKADAŞ YAPISI

Erkeklerin Aldatma Nedenleri Nedir

Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim sözü kadar doğru bir söz yoktur sanırım. Sevgililikte veya evlilik döneminde erkeğin arkadaş çevresine mutlakıyetle göz atılmalı. Eğer eşinizin çevresinde sevgilisini veya eşini aldatan yakın arkadaşları varsa emin olun bir süre sonra erkeğinizde bundan etkilenip ilk sorunda o arkadaşlarına ayak uydurabilir. Malum ne demişler üzüm üzüme baka baka kararır. Erkeklerin %44’ü eşlerini iş yerindeki çalışan iş arkadaşları ile aldatmaktadır. Özellikle mesai saatleri uzun olan erkekler zaten sosyalleşmek için dışarıya çıkmaya fırsat bulamaz ve eldeki yelpaze daralır. Hedef iş yerindeki kadın iş arkadaşları olur. Espiri olarak gülüp geçtiğimiz “ hayatım bu hafta sonu bayi toplantısındayım “ cümlesi aslında tamamen gerçektir.

Erkek Neden Aldatır : 3) ERKEĞE ÇEVRESİNDEKİ KADINLARDAN GELEN YOĞUN İLGİ

Erkeğin motivasyonu düşük veya istediği ilgiyi birlikte olduğu partnerinden alamıyorsa aldatma eylemi çok daha hızlı gelişmektedir. Motivasyonu düşük erkeğin duvarlarının kırılması çok daha kolaydır. Kendisine çok fazla ilgi gösteren bir kadın erkeğin aklını çelebilir. Böylelikle “erkek neden aldatır” sorusuna bir neden daha eklenir.

Erkek Neden Aldatır : 4) DUYGUSAL TATMİNSİZLİK

“Aldatmak” zaten başlı başına bir sorun ona sözümüz yok ancak erkeğin duygusal boşluğa düşmesi ve beraberinde bunu yaban ellerde araması aslında aldatmaların en tehlikelisini doğurmakta. Evlilik veya ilişkide yaşanan sorunlar çözülemezken ilişkinin seyrinde bir değişiklik olur artık bir çok şey eskisi gibi değildir. Duygusal tatminsizlik baş gösterdiğinde ise erkek dışarıda aşkı da arar. Aşık olduğu bir kadın bulunca komple birlikte olduğu partnerini rafa kaldırır. O yüzden aldatmaların en risklisi olarak nitelendirdiğim bu süreci birebir bir “ilişki koçluğu” yaptığım danışanım dan dinlemiştim.

Erkekler Neden Aldatır : 5) CİNSEL HAYATTA YAŞANAN SORUNLAR

Erkek neden aldatıyor sorusuna bir başka cevap ise birlikte olunan partnerle yaşanan hatta yaşanmayan cinsel ilişki sürecidir. Kadının veya erkeğin yataktaki birlikteliği düzenli ve keyifli olmuyorsa erkek bir şekilde yeni arayışlar içerisine girmektedir. Cinsel ilişki yaşanmadığı zaman erkek partnerini çerez tabağının dibinde kalan leblebiler gibi görüyor sanırım. Haliyle yeni kuru yemişlere bir kayma oluyor. Sonuç tabi ki yine erkeğin aldatması ile sonuçlanıyor. Kısacası monoton bir cinsel hayat yine “ erkek neden aldatır ” sorusuna cevap oluyor.

Erkek Neden Aldatır : 6) DİĞER DURUMLAR

Erkek sık sık aldatma fırsatı buluyorsa veya partnerine çantada keklik gözünde bakıyorsa yine bir şekilde yolunu bulup aldatıyor. Partnerini çantada keklik gören erkek “ nasılsa kandırırım “ düşüncesi ile tamamen keyfi veya heyecan aradığı içinde aldatma eylemine yönelebilir. “Karısını seven erkek neden aldatır” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Haklısınız aslında ancak erkek düşüncesinde bu aldatmaların çoğu ( 4. Madde hariç ) bir kaçamak heyecan veya kafa dinlemek olarak görülüyor. Evde bekleyen kadın daimi sevilen ve gönül sultanı olarak görülürken diğer kadın ise gelip geçici olarak düşünülüyor. İlişki Koçu desteği verdiğim erkeklerin en az %50 sinden duyduğum ney cümlelerden biride budur.

Erkekler neden aldatır

Tabi ben bu kadar madde sunarken erkeğin eşine olan sevgisinin bittiğini veya kadınında erkeğini aldattığı için erkeğinde onu aldattığını bu listeye koyma gereği duymadım. Bunlar doğrudan doğruya aldatmaya yönelik hamlelerdir. “ Karısını seven erkek neden aldatır “ sorusuna yukarıda yazdıklarım da cevap olarak kullanılabilir.

Yazımın başında da dediğim gibi erkek de kadında isterse aldatır. Nedensellik çoktur ama her şey istemeyle başlar. İstersek sorunlara doğru soruları sorarak düzeltebilecekken istersek aldatmayı seçebiliriz. Umarım bu yazımda sizlere “ ERKEK NEDEN ALDATIR “ sorusuna yeterli cevapları verebilmişimdir. Değerli okurum bu yazıyı şuan okuyorsan ve başında böyle bir olay geçtiyse lütfen yazının sonunda yorumlar kısmına düşüncelerini belirtir misin? Adın soyadın gizli olacaktır.

İlişkinizde bu ve benzeri sorunları yaşıyor ve çözüm bulamıyorsanız bir İlişki Mimarı olarak sana yardımcı olmak için buradayım. Ücretsiz tanışma seanslarım için İletişim kısmından benimle iletişime geçebilirsin. İlişki koçluğundan önce “ KOÇLUK NEDİR “ ne işe yarar diye merak ediyorsan, Koçluk Nedir yazıma tıklayarak o makaleme de göz atabilirsin.  Şimdiden mutlu mesut keyifle yaşayacağınız ilişkiler dilerim..

 

Kadınlar Neden Aldatır ? yazımı da okumak için yazının üstüne tıklayabilirsiniz..

7 Yorum

7 Comments

 1. Hatice Yılmaz

  15 Şubat 2018 at 04:36

  İnstagram paylaşımlarınızdan gördüm yazınızı. 10 yıl evli kaldıktan sonra eşimden boşandım. Neden ise aldatmaydı. Şuan verdiğiniz maddelere bakıyorum da acaba neyini eksik ettim hangisini yapmadım diye hepsini vermişim adama. Ama yazık etmişim geçen zamanıma. İnstagramdan takip ettim sizi Fatih Bey. Sormak istediğim bir kaç soruyu sordum cevaplarsanız sevinirim.

  • Fatih Altınağaç

   15 Şubat 2018 at 04:39

   Hatice hanım merhabalar. Bazen siz ne yaparsanız yapın olaylar sizin dışınızda gelişir. Mesela 3. madde bu dediğim duruma en iyi örnektir. Detayları bilmem elbette ama güneşi görmek için illaki sokağa çıkmaya gerek yoktur. Yazmış olduğunuz mesaja bakacağım.

   Sevgilerle..

 2. Naci Ünveren

  12 Şubat 2018 at 04:33

  Aldatan insan aslında kendisini aldatmış olur. Güzelim ilişkiler çoğu zaman bu sebepten bitiyor.. Ellerinize sağlık güzel bir yazı olmuş Fatih Bey.

 3. Melisdilibalsokak

  11 Şubat 2018 at 02:06

  Bu devirde aldatmayan erkek bulmak zor demek isterdim ama kadınla adam arasındaki tek fark uzuvlarımız. Onun dışında her insanın içinde bir parçada olsa aldatma potansiyeli vardır. Harika bir yazı olmuş Fatih Bey ellerinize sağlık.

 4. Emre

  2 Şubat 2018 at 02:55

  Erkeklerin aldatmak yerine başka şeyler yapmaları daha doğru değil mi? Örneğin evinde mutlu değilse bunu eşiyle konuşabilir. Sonuç alamıyorsa onu bırakmak zorunda kalabilir. Bıraktıktan sonra başka birine yöneldiği takdirde aldatmış olmayacaktır. Sadece erkekler değil kadınlar da hepimiz en başta insan olduğumuzu unutmamamız gerekiyor. Herşeyi çözebilecek akla mantığa sahibiz, içgüdülerimizle davranmayı bırakıp, karşımızdakinin bize yaşatmasını istemediğimiz şeyleri karşımızdakine yaşatmayalım.

  • fatihaltinagac

   11 Şubat 2018 at 02:12

   Emre bey bende sizinle hem fikirim. Ancak doğru kavramı insandan insana değişkenlik göstermekte. Dediğiniz gibi olsa keşke..

Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız Giriş

Yorum Yazabilirsiniz

Popüler Makaleler

Yukarı Çık
Call Now ButtonRandevu İçin Arayabilirsiniz.