Genel

Kadınlar Neden Aldatır?

KADINLAR NEDEN ALDATIR

Kadınlar neden aldatır ” sorusuna verilebilecek o kadar çok tatlı cevap var ki hangisinden bahsedeceğimi yazıya başlamadan önce bir 10 dakika düşündüm. “ Seven kadın neden aldatır “ olur mu canım öyle şey diyen okuyucularıma da biraz sabır diyor yazının devamını okumalarını tavsiye ediyorum. “İlişki koçu” olarak karşılaştığım bir çok kadın danışanım dan dinlediğim farklı farklı hikayeler olsa da “ Kadınlar kocalarını kimlerle aldatır “ veya “ hangi kadınlar aldatmaya meyillidir “ bu tarz detayları tek tek sayamam lakin genel bir sıralama ile “ kadınlar neden aldatır “ sorusuna cevap verebilirim.

 

Kadınlar Neden Aldatır: 1) MONOTON EVLİLİK VEYA SEVGİLİLİK SÜRECİ

Güzel hayallerle başlayan bir birliktelik belli bir zamandan sonra monotonlaşıyor. Tabi ki her evlilik ve sevgililik bu sonuca ulaşacak veya bu monotonlaşmayı yaşayacak diyemeyiz ancak geneli böyle. Monotonlaşan beraberlik ilk anda aradaki duygu bağlarını etkiliyor. Kadın aldatma eylemine geçiyorsa bu monotonlaşan birlikteliğin duygusal bağları zedelediği içindir. “ Sevgililik süreci “ ‘nde aldatma oranı evlilik deki aldatmanın en az 3 katı. Evlenince bu tarz işleri götürmek daha zor tabi.

Kadınlar neden aldatır

Kadınlar Neden Aldatır: 2) SEKS ARAYIŞI

Türkiye de seks konusu dendiğinde nedensiz bir tüylerin diken diken olması durumu söz konusu. Evli çiftlerin çoğunluğunda kadının orgazm olmadan yataktan kalkması devamında kadının bu durumu dile getirip paylaşmasından sonra erkeğin “ ne yani hiç mi zevk almadın “ demesinden sonraki cinselliğinde kadın açısından başarısızlıkla sonuçlanması neticesinde kadın da “ bu böyle gelmiş böyle gider “ diyerek başka bir seks arayışına kısacası gerçek bir orgazm arayışına çıkması da “ kadın neden aldatır “ sorusuna cevap olabilecek nitelikte. Biz bunun içerisine ortalaması az da olsa sırf heyecan olsun diye “ aldatan kadın “ kitlesini de koyabiliriz.

 

Kadınlar Neden Aldatır: 3) İNTİKAM ALMAK

Eşi tarafından aldatılan kadınlar intikam almak için eşlerini aldatabiliyor. Kadın bunu yaparken aslında yani özünde kaybettiği özgüvenini geri kazanmak ister. Güzelliğinin ve çekiciliğinin hala geçerli olup olmadığını bu yolla test eder. Eşini aldatan kadın bu şekilde kendini yeniler. Üstelik işin ilginci kadınlar erkeklere göre bu aldatma işinde daha profesyoneller. “ Karda yürür izini belli etmez “ sözü tamda buraya uymakta.

Kadınlar Neden Aldatır ?

Kadınlar Neden Aldatır: 4) İLGİSİZ EŞ VE YENİ BİR AŞK

Kadınlar Neden Aldatır?

“ Kadınlar kocasını kimlerle aldatır “ diye sormuştuk yazının başında. Buyurun buradan yakın. Kadın ve erkek de “ ALDATMA “ eyleminin ilk çıkış noktası genelde duygusal kopmalardan kaynaklanmaktadır. “ Seven kadın neden aldatır “ veya neden aldatsın ki? Erkek için aynı şeyi söyleyemem hatta “ erkekler neden aldatır “ adlı yazımı da buradan okuyabilirsiniz. Kadınlar genel olarak bir ilgi alaka değer görmeyi erkeklere nazaran daha fazla beklemekte. Sevgililiğin 6. Ayından sonra bu rakam düşerken evlendikten sonra bu süreç daha hızlı düşmekte. Erkek o iltifatları artık dile getirmemek de ve sanki kadın bir iyi bir şeyler yapıyorsa teşekkür etmek yerine kadının sorumluluğuymuş da onu yerine getiriyormuş diye düşünülmekte. Tabi durum böyle olunca “ Seven Kadın “ da değişim göstermek de ve yeni bir ilgi belki bir aşk arayışına girmektedir. “ Aldatmaların En Kötüsü “ olarak gördüğüm bu süreçlerin genelinde sonuç boşanma ve ayrılığa gitmektedir. İlişki koçluğu yaptığım bazı danışanlarım özellikle bu başlık altından benden destek almıştı. Yapılan seanslar gizlilik esaslı olduğu için daha fazla detay veremiyorum üzgünüm.

 

Kadınlar Neden Aldatır: 5) BONUS

Kadınlar eşlerini aldatıyor bu oran özellikle son 10 senede daha da artmış durumda. Eşinizden başka bir erkekten hoşlandınız veya ilgi duydunuz mu sorusuna evliliği iyi giden kadınların %13 ‘ü evet cevabı verirken evliliği kötü giden kadınların %100 ‘ü evet cevabını veriyor. Kısacası mutsuz olan kadın aldatmaya daha eğilimlidir. Son olarak “ kadın neden aldatır “ sorusuna bakacak olursak benim genel çıkarımlarım “İlişki Koçluğu” yaptığım danışanlarım dan ziyade gözlemlerimi de katarak minik bir liste vereyim size.

 1. Aile baskısından dolayı istemeden evlenen kadın.
 2. Erkeğin ilişkide aşağılayıcı, güvensiz veya küçümseyici konuşma veya davranış biçimleri.
 3. Aşırı alkol tüketimi ve kıskançlık gibi sorunlar.
 4. Erkeğin hep ailesinin tarafını tutuyor olması ve erkeğin kalabalık bir aileden geliyor oluşu.
 5. Erkeğin kafasını işinden kaldırmaması veya eve iş getirip karısıyla yeteri kadar ilgilenmemesi.
 6. Erkeğin yatakta sadece kendisini düşünüyor oluşu.
 7. Kadının aldatan eşten intikam almak istemesi.

 

Sonuç olarak baktığımızda “ erkekler neden aldatır “ yazımda da dediğim gibi aldatmanın çok farklı şekilleri var mevzu sadece yatakta olan aldatma değil. Her şekilde aldatıp aldatılabilirsiniz. Şahsım adına önemli bulduğum şey “ Sevginin Gücünü “ hissedebilmektir. Değerli okuyucum sayfanın sonuna kadar gelip bu yazımı buraya kadar okuduğun için teşekkür ederim sana. Kafana takılan veya anlamlandıramadığın bir konu varsa yorumlar kısmına yazabilirsin. En kısa zamanda cevaplayacağımdan şüphen olmasın. İlişki koçluğu desteği almak isteyen okuyucularımız ise “ iletişim “ kısmından benimle iletişime geçebilirler.

Ben bir soru sorarak sizlere veda etmek istiyorum. Sorumun cevabını yorumlar kısmına yazabilirsiniz. “ Peki siz hiç aldatıldınız mı ? “  Daha keyifli sağlıklı ilişkiler yaşamanız dileklerimle. Esenlikler diliyorum..

 

Erkekler Neden Aldatır ? yazımı da okumak için yazının üstüne tıklayabilirsiniz..

 

3 Yorum

3 Comments

 1. Tufan Uzun

  15 Şubat 2018 at 04:09

  Aldatmayan aldatılmayan insan mı kaldı Türkiye de Fatih Bey. Yapmayın allah aşkına birde uzun uzun anlatmışsınız. Yinede eksik olmayın ama seven insan aldatmaz.

 2. Damla Cangül

  15 Şubat 2018 at 03:52

  Bunlar yaşanıyorsa neden aldatıyor ki? Ayrılsın olsun bitsin. Kadın olsun erkek olsun aldatmak insanlara yakışmıyor bence.

Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız Giriş

Yorum Yazabilirsiniz

Popüler Makaleler

Yukarı Çık
Call Now ButtonRandevu İçin Arayabilirsiniz.