Genel

Nlp’nin Faydaları Nelerdir ?

NLP Faydaları Nelerdir?

Nöro-dilbilimsel programlama genellikle “akıl için bir araç kiti” olarak kabul edilir ve bu nedenle, bir kişinin hayatının tüm alanlarını iyileştirmek için NLP kullanılır. Aşağıdaki durumları iyileştirmek için özellikle etkili olduğu bilinmektedir:

Anksiyete ve Stres

NLP koçluğu, stres ve endişe duyguları ile savaşmak için etkili bir yöntem olabilir, çünkü baskıya neden olabilecek düşünce kalıplarını tanımlar. Bu bilinç dışı düşünce kalıpları fark edilir edilmez sorguya çekilebilirler. Nlp bu alanda oldukça faydalıdır.

Sağlık ve Esenlik

NLP’nin temelini oluşturan en önemli fikirlerden biri, aklın ve vücudun birbirine yakınen bağlantılı olmasıdır. Örneğin, egzersiz yaparken, insanlar pozitif zihinsel ve fiziksel enerji yaşayacaklardır. Dünyaya yaklaşma ve düşünme şeklimizi geliştirerek, bedenlerimizin sağlığını ve esenliğini artırabiliriz.

Korkular ve Fobiler

NLP, insanların korku ve fobilerle başa çıkmalarına yardım etmede etkinliği ile tanınır. Anksiyete ve stres gibi, NLP de genellikle ‘irrasyonel’ korkunun ardındaki düşünce sürecini ortaya çıkarabilir. NLP, bir insanın korkuya neden olan şey hakkında ne düşündüğünü ve hissettiğini değiştirmeye yardımcı olabilir, böylece artık korkmazlar.

İlişkiler

Nlp’nin bir başka faydası ise, ilişkiler iletişim üzerine kuruludur ve insanlar genellikle kendilerini nasıl hissettiklerini ifade etmediklerinde veya ifade etmediklerinde ortaya çıkan sorunlar ortaya çıkar. NLP, bir kişinin nasıl iletişim kurduğunun daha fazla farkında olmasına yardımcı olabilir. Bunu anlamak, insanların başkalarının farklı görüşlere sahip olabileceğini kabul etmelerine yardımcı olabilir. Bir görüş yanlış ya da hatalı değildir. NLP koçluğu ile, uygulayıcılar empati becerilerini geliştirerek, bir kişinin güçlü ve uzun süreli ilişkiler kurmayı daha kolay bulacağını düşünüyor.

Güven Duygusu

İnsanların kendi korkularından ve kısıtlamalarından kurtulmak için bir NLP uygulayıcısı ile çalışmaları mümkündür. Kullanılan teknikler, kişinin eski alışkanlıkları ve inançları kırmasına ve yeni fırsatlar kazanmasına yardımcı olabilir. NLP, korkulardan ziyade rüyalarına dayanarak nasıl karar verileceğini öğreterek bireyin güvenini artırmakta etkilidir .

İş Hayatı

NLP insanları ve iletişim biçimlerini anlamak için mükemmel bir araçtır. İş açısından, bir NLP koçundan bu ipuçlarını öğrenmek, bir kişinin nasıl iletişim kurduğunu geliştirmesine yardımcı olacak, meslektaşları, çalışanları ve yöneticileri ile empati kurma ve müzakere etme yeteneklerini geliştirecektir. Nlp’nin bu faydalı yönünü kullanarak aradığınız veya istediğiniz işe başlamanızda mümkündür.

Sizde sorunlarınızı NLP desteği alarak çözmek istiyorsanız, iletişim kısmından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

2 Yorum

2 Comments

  1. Aylin Duman

    6 Aralık 2018 at 15:17

    Bu resmen ilaç gibi bir şeymiş.

  2. Sıla Öztoprak

    3 Aralık 2018 at 05:32

    Bu kadar faydalı olduğunu bilmiyordum şaşırdım..

Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız Giriş

Yorum Yazabilirsiniz

Popüler Makaleler

Yukarı Çık
Call Now ButtonRandevu İçin Arayabilirsiniz.