Yaşam Koçluğu

  • Yayınlayan: Fatih Altınağaç

Yaşam Koçluğu Süreci

Yaşam Koçluğu çalışan dönüşümlü bir süreçtir! ” Kişisel gelişiminiz ” ve hedeflerinize ulaşmanız konusunda size yardımcı olmak amacıyla koçunuzla aranızdaki bir ortaklıktır. Koçunuzla birlikte belirli bir sonuca yönelik sıralama, eleme, paylaşım, netleştirme, önceliklendirme ve eylem planı hazırlarsınız.

Yaşam koçluğu, temiz suyun kirli bir bardağa dökülmesine benzer. Tatlı su eklemeye devam ederseniz, cam nihayetinde netleşecektir. Değerlerinizin, güçlü yanlarınızın, armağanlarınızın, becerilerinizin, çözümünüzün, büyümenin ve hedeflerin birleşimine odaklanırken modası geçmiş ve sınırlayıcı bakış açılarına meydan okumak hayalleriniz için tatlı bir sudur. Ne kadar fazla yağarsa, o kadar açık, yaratıcı ve kendinden emin olursunuz. Yaşam Koçluğu Desteği sayesinde ne kadar emin olursanız köşelerinizi keşfetmek ve engelleri hatta sınırlamaları aşmak için o kadar pozitif olursunuz.

Yaşam Koçluğu Hizmeti
Yaşam Koçluğu Desteği

Özünde, yaşam koçluğu süreci özerklik duygunuzu artırarak katkıda bulunur. İyileştirilmiş güven ve öz güven sayesinde, güçlü yanlarına, değerlerine, armağanlarına, yeteneklerine, becerilerine ve tutkularına daha iyi güvenebilirsin. Bu noktadan, olasılıklarla oynayabileceğiniz, korkularınızla yüzleşebileceğiniz, sınırlarınızı aşabildiğiniz, yeni bakış açıları deneyimleyebildiğiniz ve eski var olma ve yapma biçimlerini değiştirebildiğiniz bir sürece başlarsınız.

Yaşam Koçu Seansları
Yaşam Koçluğu

 Koçluk Desteğinizin Hayatınıza Faydaları

Birçoğumuz hayatımızdan en iyi şekilde yararlanmak istiyor, ancak çoğu zaman kendimiz için doğru ve sağlıklı olanı bulmakta zorlanıyoruz. Bugün, her zamankinden daha fazla, gerçeği kurgudan çözmeyi zorlaştıran bilgilerle bombalanmak kolaydır. Ve eğer bu yeterli değilse, başkalarının standartlarına uymak için baskı hissetmek yaygındır. Bunları günlük yaşamın diğer zorluklarına eklediğinizde, gerçekten anlamlı ve tatmin edici olanı görmekten kaçınmak kolaydır. Karışıklık çözülmediğinde, günlük hayatta kitlenmeler oluşabilir. Kronik anksiyete, sıkışma, stres ve depresyon durumları vizyonunuzu ve benlik duygunuzu zedeleyebilir. Bu tarz durumlar gerçekleştiğinde, dışarıdan destek almak hem hayatınızı kolaylaştırırken sizinde rahat hissetmenize yardımcı olur.

” Yaşam Koçluğu “ yoluyla, düşüncelerinizi, duygularınızı, tutumunuzu ve hislerinizi daha doğru yorumlamak, anlamak ve ılımlılaştırmak için gerekli fikirleri kazanacaksınız. Yaşam Koçluğu Seansları ile gelişmiş algı düzeyleriyle, size neden böyle davranıldığını yada neden olayların böyle geliştiğini daha rahat anlayabileceksiniz.

Koçluk, neyin gerçekten önemli olduğunu önceliklendirmenize yardımcı olur ve hedeflerinizi göz önünde tutmanıza yardımcı olacak araçları sağlar. Zorluklar ortaya çıktığında ve çıkacakları zaman, yaşam koçluğu desteği odak noktanızı sorunlarınıza tepki vermekten daha merkezli ve çözüm odaklı bir paradigmaya kaydırmanıza yardımcı olur. Bu önemli değişim, daha fazla fırsat görme kapasitenizi artırır ve size daha fazla netlik, ilham ve çözüm sunar.

 

Yaşam Koçluğu Seansı

Yaşam Koçluğu desteği almak ve online ödeme işlemine başlamak istiyorsanız ” buradan ” ulaşabilirsiniz.

Yaşam Koçluğu Desteği
Yaşam Koçluğu

 

 

Yazar: Fatih Altınağaç
Kişisel Gelişim Uzmanı | Profesyonel İlişki ve Yaşam Koçu

Bir cevap yazın