Yaşam Koçu Nedir – Yaşam Koçu Ne İş Yapar?

 • Yayınlayan: Fatih Altınağaç

Yaşam Koçluğu Nedir? / Yaşam Koçu Ne İş Yapar?

 

Yaşam Koçu Nedir?

Yaşam Koçluğu Nedir; danışmanlık, rehberlik, tavsiye, terapi veya danışmanlıktan çok farklı bir meslektir. Koçluk süreci, özel kişisel projeleri, iş başarılarını, genel koşulları ve müşterinin kişisel yaşamındaki, ilişkilerinde veya mesleğindeki geçişleri, şu anda neler olup bittiğini inceleyerek, engellerinizin veya zorluklarınızın neler olabileceğini keşfederek ve yapılacak bir eylem seçerek ele alıyor. hayatın istediğin gibi ol.

Yaşam Koçluğu Nasıl Çalışır?

Yaşam Koçluğu Formatı:

Yaşam Koçu Ne İş Yapar

Genelde ilk buluşmalar ücretsiz olur ve tanışma amaçlıdır. Bu aşamaya  Ücretsiz Koçluk Danışmanlığı olarak da adlandırılabilir. Çalışmalar ortalama 60 ila 90 arasında süren seanslar halinde haftada 1 olmak kaydıyla yapılan çalışmalardır. (oturum süresi koça ve programa göre değişir) Çalıştığınız koça göre değişen diğer çalışmalar ise sınırsız e-posta desteği ve ara sıra kısa kontrol amaçlı aramalardır. Yaşam Koçluğu, koç ve danışan arasında kurulmuş bir güç birliğidir. Koçluk her sorunun yada hayatınızda yaşadığınuz her zorluğu bilir ancak gizlenmiş olan gücünüzü ortaya çıkarmanız da size yardımcı olur. Koç desteği; Keşfetmediğiniz becerilerinizle, gizli olan sorulara doğru cevapları kendi içinizde bulmanızı sağlayacak doğru araçları ve teknikleri sormak ve doğru soruları bilmekle ilgilenir.

Kendinizin Yaşam Koçu Olmak

Yaşam Koçu Nedir

Yaşam koçu sizi sizden daha iyi tanıyan kişi değildir. Bir danışan olarak tüm yaşantınız da, kim olduğunuzu ve neye ihtiyacınız olduğunu gerçekten bilen tek uzman sizsinizdir. Sizin için kesinlikle en iyi olanı tanıyan tek uzman sizsiniz. Koçluk sürecinde koç size doğru soruları sizi yönlendirmeden soran ve sizin zihninizde yeni fikirler açarken törpülenmiş yeteneklerinizi size fark ettiren kişidir. Ancak siz kendi hayatınızın tek uzmanısınızdır. Kısacası koçunuz olarak, kendi kişisel “en iyi” nizin neler olabileceğini keşfetmenize yardımcı oluyoruz. Her gün yapmak ya da yapmamak için seçimler yaparız. Bu seçimler derinden önemsize kadar değişebilir ve her birinin hayatımızı daha etkili ya da daha az tatmin eden, daha dengeli ya da daha az dengeli hale getiren, yaşam sürecimizi daha etkili ya da daha az etkili kılan bir etkisi vardır. Yaşam koçluğu, etkili, dengeli ve tatmin edici bir hayat yaratan seçimler yapmayı öğrenmenize yardımcı olur. Başınızı ve kalbinizi, hayallerinizdeki tutkunuzu yaşamınız için eyleme dönüştürecek şekilde bağlamanıza yardımcı oluyoruz.

Sonuç Olarak;

Biz koçlar genel olarak iyi eğitilmişiz ve hayatın her alanında mükemmel bir şekilde koçluk yapabilecek kapasitedeyizdir. Bununla birlikte, koçlar aşağıdaki alanlardan bir veya daha fazlasında uzmanlaşmayı seçebilirler;

 • Güven, Kendine Değer ve Benlik Saygısı
  İşleyen İlişkileri Sevmek
  Kariyer Değişimi – İşe Yarayan İşyerleri Oluşturmak
  Denge Üstatlığı
  Öz Bakım – Kendi İhtiyaçlarınızı Karşılamak
  Amacınızı Yaşamak
  Sıcak Düğmeler – Öfke, Upset, Hayal ve Stres Yönetimi
  Keder, Kayıp, Hüzün ve Değişimin Yönetimi
  Bağlantı Ebeveynliği
  Kendini ve Kimliği – Baskıcı Aşırı Kültürlerde Hayatta Kalma
  Çiftlik, Çevresel Aktivizm ve Permakültür
  Sanatçılar – Yaratıcılık ve Sanat
  Gıda, Beslenme ve Optimal Sağlık

Umarım bu yazımız da ” yaşam koçu nedir ” sorusuna cevap verebilmişizdir. Yaşam koçluğunun size neler katabileceğini öğrenmek için şu an ilk seansımız olan ücretsiz danışmanlık hizmetinden faydalanmak için İletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz. Bu tek tıklama hayatınızı sonsuza dek değiştirebilir.

Koçluk süreçleri, yaşam koçu ve ilişki koçluğu hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim kısmından veya selam@fatihaltinagac.com mail adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Yazar: Fatih Altınağaç
Kişisel Gelişim Uzmanı | Profesyonel İlişki ve Yaşam Koçu

Bir cevap yazın

1 Yorum

Tüm Bireysel Eğitimlerde İlk Eğitime %10 İndirim