Başarı Hikayeleri

Yolumuzdaki Engeller

Başarı Hikayeleri

Başarı hikayeleri insanın ders çıkarması için çoğu zaman yaşanmış hikayelerdir. Sitemde sizlere bu hikayeleri alıntılıyarak paylaşmak istedim. Bu hikayemiz de ise zorlukları aşmak için emek vermek, verilen her emeğin karşılığını mutlaka almak üzerine bir hikayemiz var. Başarı hikayeleri ni okuyup ” aa ne güzelmiş ” demek yerine hayatımızdaki alanlarda ufak ufak uygulamaya başlamamız okuduğumuzu da hayata dahil etmemiz bizi daha iyi noktalara ulaşmamız için keyifli bir başlangıç olabilir.

Yoldaki Engeller

Başarı Hikayeleri

Eski zamanlarda bir kral, saraya gelen yolun üzerine kocaman bir kaya koydurmuş, kendisi de pencereye oturmuştu. Bakalım neler olacak diye başlamış beklemeye. Ülkenin en zengin tüccarları, en güçlü kervancıları, saray görevlileri birer birer gelmişler, sabahtan öğlene kadar. Hepsi kayanın etrafından dolaşıp saraya girmişler. Pek çoğu kralı yüksek sesle eleştirmiş. Halkından bu kadar vergi alıyor, ama yolları temiz tutamıyordu. Sonunda bir köylü çıkagelmiş. Saraya meyve ve sebze getiriyormuş. Sırtındaki küfeyi yere indirip iki eli ile kayaya sarılmış ve ıkına sıkına itmeye başlamış.

Sonunda kan ter içinde kalmış ama, kayayı da yolun kenarına çekti. Tam küfesini yeniden sırtına almak üzereymiş ki, kayanın eski yerinde bir kesenin durduğunu görmüş. Açmış ki bir de ne görsün, kese altın doluydu. Bir de kralın notu varmış içinde. “Bu altınlar kayayı yoldan çeken kişiye aittir” diyordu kral. Köylü, bugün dahi pek çoğumuzun farkında olmadığı bir ders vermişti. “Her engel, hayat şartlarımızı daha iyileştirecek bir fırsattır.” Durumun böyle olduğunun farkında olarak yaşamak stres yönetimimizi de pozitif yönde etkileyecektir.

Bireysel ve Kurumsal ” İş Sosyal ve Özel Yaşamda Başarı ” eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için Eğitimler Kategorisine bakabilir veya İletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Diğer Başarı Hikayeleri mize ulaşmak için Başarı Hikayeleri kategorimize bakabilirsiniz.

 

1 Yorum

1 Yorum

  1. Yasemin Buldu

    29 Mayıs 2018 at 17:06

    Doğru söze ne hacet hocam. Başarı insanın keşfetmesi ile mümkün müdür?

Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız Giriş

Yorum Yazabilirsiniz

Popüler Makaleler

Yukarı Çık
Call Now ButtonRandevu İçin Arayabilirsiniz.