Beden Dili

Beden Dili Hataları

Beden Dili Hataları

Beden Dili Kullanırken Yapılan Hatalar

İletişimin neredeyse %70 ni kapsayan beden dili, eğer yanlış kullanılırsa ve beden dili hataları yapılırsa, devamında bir çok iletişim problemini de beraberinde getirmektedir. Hayvanlar koklaşa koklaşa insanlar konuşa konuşa gibi bir sözün bizi yanlış yönlendirmesine izin vermemeliyiz. Konuşmak önemlidir elbette ancak beden dilinin iletişimdeki etkisini yabana atmak demek, istemediğiniz yanlış anlaşılmalara izin vermek demektir. Beden dilinde aşk olsun, kurumsal hayatta beden dili olsun fark etmeksizin hep benzer hataları yaparız. Bu yazımda beden dili ipuçları ile ilgili bazı bilgiler vereceğim.

Hatalı Beden Dili Kullanımı

Beden Dili Hataları

Konuşmanın yanı sıra kendini karşındakine anlatma dışında beden dili de oldukça önemlidir. Sözlü olarak anlatmanın yeterli olmadığı durumlarda beden dili de sizlere ipucu vermektedir. Sözlü iletişimi daha da etkili hale getiren beden dili zaman zaman sizi tanımayan insanların da sizi kısa sürede tanımasına imkan vermektedir. Beden dili öğrenme teknikleri de oldukça işe yaramaktadır. Beden dilinin etkisi tanıştığımız insanlarda ortaya çıkmaktadır. Kendinizi kabul ettirmek isterken beden dili ve mimikler oldukça önemlidir. Çalışan kişiler ise kariyer çerçevesinde iş performansını beden dili ile artırabilir. Tüm bunların yanı sıra beden dili ile kendini gizlemek de mümkündür.

 

Zihin Okumak

Akıl Okumak Mümkün Mü?

Akıl Okumak Mümkün Mü?

Aklından geçenleri gizlemek isteyenler beden dili ile kendini rahatlıkla gizleyebilir. Kariyer önünde engeller oluşturan beden dili yanlış anlamalara da imkan vermektedir. Beden dili nedir örnekler verecek olursak kaş göz hareketleri bile diyebiliriz. Olumlu izler bırakan beden dili kötü izlenimlere de sebep olabilir. Yapılan araştırmalar beynin düşünceden bile daha hızlı şekilde sözlü olmayan ifadeleri ortaya çıkardığını göstermektedir.

 

Beden Dili Nedir

İletişimde Beden Dili

Vücut Hareketlerinin Önemi

Sosyal çevrenize ve yeni tanıştığınız insanlara kendinizi tanıtırken beden dilini doğru şekilde kullanmanız gerekmektedir. Örnek verecek olursak koltuğa doğru yaslanmak, kendini daha da geriye itmek hiç hoş bir davranış değildir. Bu hareket dışarıdan bakanlar için sizin insanları önemsemediğinizi ve rahat davrandığınızı gösterebilir. Dik durmak ve öne doğru gelmek de beden dilinin önemli noktaları arasında yer almaktadır. İletişimde beden dili karşımızdaki kişiyi anlamak için oldukça etkilidir. Biriyle konuşurken çok fazla sıkılsanız bile gözlerinizi yuvarlamak, kaçırmak sizin onu dinlemediğinizi gösterir. Bunu yanı sıra kolları ve ayakları çarpık tutmak da dinlemiyormuş hissi uyandırmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız Giriş

Yorum Yazabilirsiniz

Popüler Makaleler

Yukarı Çık
Call Now ButtonRandevu İçin Arayabilirsiniz.