İlişki Koçluğu

  • Yayınlayan: Fatih Altınağaç

İlişki Koçluğu Desteği

İlişki Koçluğu Nedir

İlişki koçluğu, kişilerin samimi ve kişisel ilişkilerinde daha fazla memnuniyet elde etmesine yardımcı olabilir. İlişki koçluğu, ilişkide her iki partnerle birlikte çalışmak anlamına gelmez. Koçluk, danışanın ilişkiler hakkındaki olumsuz inançlarını keşfetmesine yardımcı olur ve kendi ilişki vizyonunu oluştururken ve yaratırken acı verici düşünceleri bırakmasına yardımcı olur.

İlişki koçları da bekar ve ilişki içinde olmak isteyen ancak sorunlu ilişki geçmişlerinden dolayı uygun bir ortak bulmakta zorlanmakta ya da sağlıklı bir ilişki sürdürmekte zorluk çeken danışanlarla çalışmaktadır. İletişim becerilerini, uyuşmazlık çözümünü ve çiftlerin daha fazla samimiyet, pozitiflik ve tekrar tekrar aynı kişiye aşık olma yeteneğini sağlama amaçlı bir koçluk türüdür. İlişki koçları tipik olarak romantik ilişkilerden aile ilişkilerine ve arkadaşlıklarına kadar çeşitli ilişki dinamikleri konusunda deneyime sahip olurlar.

İlişki Koçluğu Desteği
İlişki Koçluğu Çift Terapisi

İlişki Koçluğu “Çift Terapisi” ile Aynı mıdır?

İlişki koçluğuçift terapisi” değildir, tıpkı yaşam koçluğu psikoterapi değildir. Bir metafor olarak terapistler cerrahlar, antrenörler kişisel antrenörler olarak görülebilir.

İlişki sorunları yaşıyorsanız, bir koç düşüncenizi gidermenize, olayları farklı bir açıdan görmenize ve ilham veren yeni hedefler belirlemenize yardımcı olabilir. Bununla birlikte, devam eden ağrılı sorunlar, iyileşmemiş çocukluk çağı yaraları ve akıl hastalıkları durumunda, koçluk doğru bir yaklaşım olmayabilir ve bunun yerine çift terapisi önerilebilir.

Terapiden farklı olarak, ilişki koçluğu nadiren çocukluk hikayenizi anlatmanızı gerektirir, ancak şu an bulunduğunuz yerde huzur bulmanıza yardımcı olabilir.

İlişki Koçluğu Hizmeti
İlişki Koçluğu

İlişkiler ve İlişkisel Olmak

İlişkiler sadece erkek arkadaşlar, kız arkadaşlar veya eş hakkında değil, aynı zamanda çocuklarımızla, iş arkadaşlarımızla, komşularla, arkadaşlarımızla, iş ortaklarımızla, patronlarımızla, annemle ve babamızla olan ilişkilerimizle de ilgilidir; . Çok basit geliyor: ne demek istediğini söyle. Fakat çoğu zaman, iletişim kurmaya çalıştığımız şey, iyi niyetlerimiz olmasına rağmen çeviri sırasında kayboluyor. Bir şey söylüyoruz, öteki kişi başka bir şey duyuyor ve yanlış anlaşılmalar, hayal kırıklığı ve çatışmalar ortaya çıkıyor.

Neyse ki, daha açık ve etkili bir şekilde nasıl iletişim kuracağınızı öğrenebilirsiniz. Eşiniz, çocuklarınız, patronunuz ya da iş arkadaşlarınızla iletişimi geliştirmeye çalışsanız da, başkalarıyla etkili bir şekilde bağlantı kurmanıza, güven ve saygı oluşturmanıza ve duyulduğunu ve anladığınızı hissetmenize yardımcı olan iletişim becerilerini geliştirebilirsiniz.

 

İlişki Koçluğu Nasıl Yardımcı Olabilir?

İlişki Koçu Fatih Altınağaç ile güçlü ve dikkatli iletişim becerileri, olumlu etkileşimi kullanarak kişisel davranış becerileri, öfke yönetimi ve gerçekten ihtiyacınız olduğunda “Hayır” deme yeteneğini öğretmeye çalışıyoruz. İlişki Koçu Fatih Altınağaç, denenmiş ve test edilmiş etkili ilişkisel iletişim ve konumlandırma yöntemlerini izleyerek ihtiyaç duyduğunuz ve yaşamdan gerçekten istediklerinizi nasıl elde edebileceğinizi size gösterebilir.

Lütfen kendinize ve görüşlerinize değer vermeyi öğrenin. Bu değerler inanın başkaları kadar önemlidir. İhtiyaçlarınızı ve isteklerinizi bilmeyi öğrenin. Başkalarının haklarını ihlal etmeden onları ifade etmeyi öğrenin. Bu size ilişkilerinizde daima yardımcı olacaktır.

İlişki Koçluğu Seansları

İlişki Koçluğu desteği almak ve online ödeme işlemine başlamak istiyorsanız ” buradan ” ulaşabilirsiniz.

 

İlişki Koçluğu Desteği
İlişki Koçluğu
Yazar: Fatih Altınağaç
Kişisel Gelişim Uzmanı | Profesyonel İlişki ve Yaşam Koçu

Bir cevap yazın

1 Yorum

Tüm Bireysel Eğitimlerde İlk Eğitime %10 İndirim