Genel

İknanın Psikolojisi | Kişisel Gelişim Kitapları

Kişisel gelişim kitapları hakkında bilgi ve yeni tavsiye kitapların paylaşımı noktasında bu hafta ” İknanın Gücü ” adlı kitabın incelemesini yaptık.

İknanın Psikolojisi | Kişisel Gelişim Kitapları

Kişisel gelişim kitapları genel olarak uygulandığı taktirde fayda sağlayan bir şeydir. Kitabı okuyup rafa kaldırmak aslında o düşünceyi de rafa kaldırmak demektir. Kişisel gelişim kitaplarının temel amacı okuyucuya yeni bir farkındalık kazandırmaktır. Mesela motivasyon teknikleri kitabı aldınız ancak kitapta yazan hiç bir teknik size uymuyor. Bu tarz sorular aldığım için Kişisel gelişim kitapları mantığını size anlatmak isterim. Eğer aldığınız o motivasyon teknikleri kitabında hiç bir teknik size uymuyorsa şunu görmelisiniz, motivasyon tekniği mantığı nedir? Ancak o saniyeden sonra kendi motivasyon tekniğinizi oluşturabilirsiniz.

Kişisel Gelişim Kitapları

İşte az önce verdiğim örnek gibi tüm kişisel gelişim kitapları mantığı da aslında bu yönde çalışır. Öncelikle kişisel gelişim nedir sorusuna cevap bulmanız daha sonra okuduğunuz kitap içerisinde size uyan yanları almanız gerekli. Bazen de okuyup da denediğiniz bazı tekniklerin işe yaramadığını da görebilirsiniz. Ancak bilin ki bu teknikler bir kazak değil ki ilk seferde üzerinize otursun. Kişisel gelişim kitaplarının biz okuyucuya öğretisi zaman içerisinde tekrarlana tekrarlana oturmaktadır. Bu açıdan bakarak hem kitaplara hem kişisel gelişime yaklaşmanız okuyuculara daha fazla fayda sağlar.

İkanın Psikolojisi – Robert B. Cialdini

Kitabın genel yapısı hakkında size mini bir bilgi vermek istiyorum. Kitap bize şunları sunuyor;

İnsanların isteklerini karşılama da zorlanıyor musunuz? Daha fazla insanı yönetmek ister misin? Tebrikler, şimdi bunun nasıl yapılacağını bu kitapta bulacaksınız. Hayır demenin kazançları bir çok bilim uzmanı tarafından araştırılıyor ve daha fazla yönetici pozisyonda olmanın gücünü bu kitapta anlatıyoruz. Size sadece nasıl daha iyi ikna edici olunacağını değil, aynı zamanda başkalarının ikna edici çabalarına karşı kendinizi nasıl koruyacağınızı da öğreteceğiz.

“İnsanların gerçekte ne hissettiğine ve inandığına dair en iyi kanıtımız, sözden ötesini görmektir. ” (Robert Cialdini)

İknanın Psikolojisi PDF

Kişisel Gelişim Kitapları

Robert Cialdini kendini her zaman diğer insanların taleplerine evet diyerek buldu ve bu da onu uyum konusunda araştırma yapmaya yöneltti ve sonuçta insanları ikna etmenin arkasındaki psikolojiyi araştıran en çok satan sesli kitabın doğmasına yol açtı. Etkisi oyun değiştirici olabilir. İkna bilgisini toplayın ve altı temel etki prensibi ile kendinizi nasıl savunacağınızı öğrenin. PS – Etkisi , gözetmenler tarafından kullanılan birçok taktik ve araçlara göz açacaktır. Onları hemen tanıyacak ve kendinizi bunlara karşı nasıl koruyacağınızı ya da kendinizin nasıl bir uyum uzmanı haline geleceğinizi öğreneceksiniz.

Kısacası; birilerini ikna etmek konusunda zorluk yaşıyorsanız bu kitabı okumanız yeni farkındalıklar kazanmanıza yardımcı olacaktır. Kitabı tüm kitap satan yerlerde ve web sayfalarında bulmanız mümkündür. Bir başka kişisel gelişim kitabı tavsiyesinde görüşmek üzere.

Sevgilerle.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız Giriş

Yorum Yazabilirsiniz

Popüler Makaleler

Yukarı Çık
Call Now ButtonRandevu İçin Arayabilirsiniz.