Kişisel Gelişim Testi

 • Yayınlayan: Fatih Altınağaç

Kişisel Gelişim Testleri

Kişisel Gelişim Testi , tutumunuzun hangi yönlerinin daha fazla dikkat ve uyum gerektirdiğini bulmanıza yardımcı olur. İşte basit bir test.

Her soruyu “evet” veya “hayır” olarak cevaplayın. Daha sonra, “evet” cevaplarının sayısını sayın ve nasıl puan aldığınızı görmek için aşağıdaki değerlendirmeyi okuyun.

Ayrıca skorlarla birlikte bazı açıklamalar ve püf noktaları da ekledim.

 1. Nefret, öfke veya hayal kırıklığı hissediyor musunuz?
 2. Kendini günahkar olarak görüyor musun?
 3. Hayatınızdaki olayları kontrol edemediğinizi düşünüyor musunuz?
 4. Depresyon hissediyor musun?
 5. Kendinizi medyaya maruz bırakıyor musunuz?
 6. Bağımlılık hissediyor musunuz?
 7. İnsanlar sık ​​sık size haksız davranıyor mu?
 8. Her zaman haklı olduğunu düşünüyor musun?
 9. Hayat senin için sıkıcı mı?
 10. Rekabetçi misin?
 11. Organize etmek sizin için zor mu?
 12. Her zaman kontrol altında olmak ister misin?
 13. Aşırı duygusal mısın?
 14. Genellikle olumsuz duygular yaşar mısınız?
 15. Mantıklı olarak sık sık düşünüyor ve karar veriyor musunuz?

Şimdi, toplam “evet” cevaplarınızın toplamı …

Kişisel Gelişim Testi
Kişisel Gelişim Test

Kişisel Gelişim Testi – Puanlama

Kişisel gelişim testinizi tamamladığınıza göre gelin birlikte bir de puanlamaya bakalım.
Ve işte puanlama değerlendirme aralığı…

1 – 4 kez “evet” cevabını verdiyseniz, kişisel gelişim konusunda ilerlemiş olursunuz. İyileşmeye ihtiyacınız yok. Sizler azizler ve manevi liderler arasındasınız. Hayatınızdaki herhangi bir olay tarafından salınamayacağınız değerler ve ilkeleriniz var. Kalbin barış, neşe ve sevgi dışında hiçbir şeyle dolu değil. Kendine çok saygı duyuyorsun ama aynı zamanda arkadaşlarına derinden bakıyorsun.

Eğer 5 ila 8 “evet” cevabınız varsa, kişisel gelişimde ileri seviyedesiniz. Kişisel gelişim hedefini tam olarak anlıyor ve anlıyorsunuz. Gelişiminizi test edecek olaylara biraz daha maruz kalmanız yeterlidir. Tecrübe, herkesin en iyi öğretmenidir ve bu öğretmeni ileri seviyeye taşımak için kullanabilirsiniz.

9 ile 12 arasında “evet” cevabını saydıysanız, geliştirme aşamasındasınız demektir. “Tamam” olsanız bile, iyileştirme için yer olduğu gerçeğinin bilincinde olan nüfusun% 85’i arasındasınız. Konfor bölgenizden çıkmak, bu aşamadan çıkmanın ve bir çentik yukarı çıkmanın en iyi yoludur. Aynı tavırların çoğunda birçok insan gördüğünüz için, iyi olduğunuzu düşünüyorsunuz. Ama yine de bakış açını değiştirmen ve hayatta daha olumlu olmayı öğrenmen gerekiyor.

Eğer 13’den 16’ya kadar “evet” topladıysanız, kişisel gelişim kursuna hala yeni başlıyorsunuz. Bu makaleyi okuduğunuzdan, muhtemelen şu anki halinizi geliştirmekle ilgileniyorsunuzdur. Düşük puan aldınız ve bu, birçok şey üzerinde çok çalışmak zorunda olduğunuz anlamına gelir. Yaşamınızı daha fazla yansıtmanız ve kararlılık ve ısrarla yapabileceğiniz, kendinizi geliştirmeye hazırlıklı olmanız gerekir.

Kişisel Gelişim Testi – Sonuç

İhtiyacınız olan alanları daha fazla açıklayabilen kişisel yardım çalışmalarının yanı sıra daha fazla kişisel gelişim testi de internette mevcuttur. Ancak bu test bile sizin eksiklerinizi bir nebzede olsa size göstermeyi başarmıştır. O yüzden daha fazla zaman kaybetmeden eksiklerinizi düzeltmek için harekete geçin. Daha fazla bilgi ve destek için ” burayı ” tıklayabilirsiniz.

Yazar: Fatih Altınağaç
Kişisel Gelişim Uzmanı | Profesyonel İlişki ve Yaşam Koçu

Bir cevap yazın

Tüm Bireysel Eğitimlerde İlk Eğitime %10 İndirim