Yaşam Koçu İstanbul

  • Yayınlayan: Fatih Altınağaç

Herkese merhaba, ” Yaşam Koçu İstanbul “ konu başlığını gördüğünüzde bu makaleye ilk etapta bir anlam veremediğinizi biliyorum. Ancak; bu yazımda özellikle İstanbul il sınırları içerisinde yaşam koçluğu veya ilişki koçluğu desteği almak isteyen danışanlarımı bir aydınlatmak istiyorum. Yaşam koçu İstanbul içerisinde koçluk desteği vermekteyim. Lakin kısaca koçluk nedir ne işe yarar size nasıl faydaları olur gibi bazı sorulara da bakmak lazım. Bir koçtan desten almadan önce lütfen makalemin tamamını okuyunuz.

Yaşam Koçu İstanbul

Yaşam Koçu İstanbul

İnsanlar günlük yaşantısında zaman zaman psikolojik sorunlar yada bazı zor kararlar ile karşı karşıya kalır. Bu süreçte bireyin verdiği kararlar, motivasyonunu ve hırsı kişiyi ulaşacağı hedefe taşır veya bu saydıklarım yeterli değildir kişi arzu ettiği hedefe kendisini taşıyamaz. Yaşam Koçu İstanbul size hayatınızın neredeyse her alanında yardımcı olur ve özellikle doğru adımlar atmanız için sizi yönlendirmeden farkındalık yaşamanızı sağlar. Kendinize üçüncü göz olmanızı sağlaması açısından yaşam koçu istanbul aldığınız kararlarda da başarıya ulaşmanız açısından da oldukça etkili olur.

İnsanın en büyük ihtiyaçlarından biri olan Yaşam Koçu İstanbul son dönemde ülkemizde fazlasıyla ilgi görmektedir. Bu anlamda aldıkları eğitim ve sertifikalarla mesleklerine başlayan koçlar danışanlarının başarıya ulaşması için bir çok çalışma gerçekleştirmektedir. Çalıştığınız koç sizin karar verme ve çıkmaza girilen noktalarda size kanat olur ve var olan zorluklardan kolaylıkla çıkmanızı sağlar.

Yaşam Koçu Nedir?

Bu sorunun cevabını geçenlerde yazdığım KOÇLUK NEDİR? adlı makalemde uzun uzun anlattım. Okumak için lütfen verdiğim KOÇLUK NEDİR? başlığına tıklayınız.

Yaşam Koçluğu Alanları

Koçluk genel bir tanımdır. Yaşam, ilişki, kariyer, öğrenci, spor vb. gibi koçluk türleri vardır. Koçluğun alanlara ayrılması, detsek almak isteyen bireyin daha profesyonel manada ilerlemesini sağlar. Yaşam koçluğunun temel olarak ilgilendiği alanlar; zaman yönetimi, kariyer, nefes, sosyal yaşam, yönetici, din, ilişki, imaj, emeklilik, kurumsal, iş ve zayıflama koçluğu şeklindedir. Bunun dışında da özel alanlarda koçluk desteği alabilirsiniz.

Yaşam Koçu Bir Meslek Midir?

Son dönemde meslekler birliği kapsamında meslek olarak görülmektedir. Alınan eğitimler ve sertifikalar sonrasında koçun kendini yetiştirmiş ve alanında belli bir süre seans saatini tamamlamış olması gerekmektedir.

Yaşam Koçu ile Psikolog Arasındaki Fark Nedir?

Yaşam Koçu Desteği Nedir?

Yaşam koçları ile psikologları buluşturan bir çok ortak nokta var çünkü her ikisi de insanla çalıştığı için İnsanın psikolojisini, antropolojisine, biyolojisinde ve insan sosyolojisinde çok iyi tanımak durumundadır. Bu süreçte doğru adımlarla kişiye yardımcı olabilmek gerekir. Psikologlar geçmişe odaklı ve kişinin getirmiş olduğu probleme odaklı ve nedenlerle çalışan kişilerdir. Bu yol ile kişiyi tedavi eden uzmanlardır. Yaşam koçları ise psikologlardan ayıran en önemli nokta gelecek odaklı olmasıdır. Geleceğe odaklı kişinin içerisindeki pozitif yönlerini ortaya çıkartarak geçmiş eve keşkelere takılmak yerine gelecekteki seçimlerine ve hedeflerine ulaşmasını sağlayan bir yol arkadaşıdır. Bu sebeple de psikologların ve koçların uyguladığı teknikler seans esnasında farklılık gösterir.

Kimler Yaşam Koçluğu Alabilir, Almalıdır?

Yaşamında çıkmaza giren, sorunlara karşı yeni pencerelerden bakarak sorunlarını çözmek isteyen, arzu ettiği hedeflere ve başarılara daha hızlı ulaşmayı isteyen tüm bireyler koçluk desteği alabilir.

Yaşam Koçu Ne Yapar?

Hayatınızdaki hemen hemen her alanda çeşitli çalışmalar ve uygulamalar yapan yaşam koçu, ev, iş ya da sosyal yaşantınızın yanı sıra aile ilişkilerinizde, iş ilişkilerinizde veya hedeflerinizde başarıya ulaşmanızı sağlar. Ayrıca bunun yanı sıra zayıflama, stil sahibi olma gibi detaylarda da hem psikolojik hem de fiziksel destekler vermektedir. Bu sebeple de yaşam koçu yaşamınızın her alanıyla ilgilenen bir destek mekanizması olarak da görülebilir.

Yaşam Koçu ile Danışan İlişkisi

Koçluk ilişkisi mutlaka koç ile danışan arasında dürüstlüğün ve saygının oluşmasının gerektiği bir meslek türüdür. Koç yeri geldiğinde bireyin yaşantısındaki her detayı çok iyi bir şekilde bileceği için mutlaka karşılıklı güvenin sarsılmaması gerekir. Ayrıca iki tarafın da yeniliklere açık olması, birbirine ve birbirlerinin düşüncelerine değer vermesi de belirlenen hedefe olumlu bir şekilde ulaşmak için önemlidir. Konuşulanların ve yapılan uygulamaların koç ile danışan arasında bir ömür sır olarak kalması da mutlaka dikkat edilmesi gereken detaylar arasında yer alır.

Yaşam Koçu / İlişki Koçu Fatih Altınağaç

Yaşam Koçu İstanbul

Evet yazımın sonuna gelirken YAŞAM KOÇU İSTANBUL başlığını da burada noktalıyorum. Türkiye’nin neresinde olursanız olur koçluk seansı yapabiliyoruz. Lakin İstanbul da yaşadığım için İstanbul daki danışanlarımızla birebir yüz yüze seanslarımızı gerçekleştirebiliriz. Şayet istanbul dışında yaşıyorsanız seanslarımızı skype üzerinden yapmaktayız. Detaylı bilgi için web sitemizde bulunan iletişim kısmından veya selam@fatihaltinagac.com mail adresimden bana ulaşabilirsiniz.

Koçluk süreçleri, yaşam koçu ve ilişki koçluğu hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim kısmından veya selam@fatihaltinagac.com mail adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Yazar: Fatih Altınağaç
Kişisel Gelişim Uzmanı | Profesyonel İlişki ve Yaşam Koçu

Bir cevap yazın

Tüm Bireysel Eğitimlerde İlk Eğitime %10 İndirim