Kişisel Gelişimin Önemi ve Kişisel Gelişimin Faydaları

  • Yayınlayan: Fatih Altınağaç

Kişisel Gelişimin Önemi / Kişisel Gelişimin Faydaları Nedir?

Kişisel gelişimin önemini ve kişisel gelişimin faydalarını anladıktan sonra hayatınızda ki değişimi hissetmeye başlayacaksınız. Ancak kişisel gelişimin faydaları ve kişisel gelişimin önemine vurgu yapmadan önce bir kişisel gelişim uzmanı olarak şunu belirtmek isterim. Günümüzde birçok insan “Kişisel gelişim nedir?” diye soruyor. Bu sorular bana sık sık gelmektedir. Neden bu kadar popüler olduğunu ve neden cevabını bilmenin seni daha çok başarıya ve mutluluğa götürebileceğini anlatmak istiyorum. Ama önce kişisel gelişim nedir bir ona bakalım.

Kişisel Gelişimin Önemi
Kişisel Gelişimin Faydaları

Kişisel Gelişim Nedir?

Kişisel gelişim, “bir bireyin yeteneklerini optimize eden, içsel benliğinin farkında olan ve böylece bütünleşebilen biri olarak evrimi” dir. Basitçe söylemek gerekirse, kendinizi kendi iyiliğiniz için zenginleştirmektir. Disiplini oluşturmaktan bütçenize uymaya kadar değişebilirsiniz. Kişiliğinizi ve davranışınızı tamamen elden geçirme sürecidir.

Bu, durum kendinize bir soru sormanızı gerektirir. “Hayatımı geliştirmek için ne değiştirebilirim?” İşte tam bu anda eyleme geçtiğiniz an değişim başlıyor. Kişisel gelişimin faydalarını ve kişisel gelişimin önemini anlıyorsunuz.

Kişisel gelişimin önemini anlamak hayallerinizi ve arzularınızı gerçekleştirmenin anahtarıdır!

Kişisel Gelişimin Önemi
Kişisel Gelişimin Faydaları

Kişisel Gelişim Nedir? / İnsanlar Neden Soruyor?

1. İnsanlar başkalarının olumlu etkilerini görür.

Birçok kişi “Kişisel Gelişim Nedir?” diye soruyor çünkü kişisel gelişimin önemini fark ettikten ve yaşamlarında uyguladıktan sonra arkadaşlarının sahip olduğu olumlu etkileri görüyorlar.

Bir dakikanızı ayırın ve genellikle mutlu, kendinden emin ve başarılı olan birini tanıyor musunuz bir düşünün? Bu kişi kendini geliştirmek için günlük olarak ne yapar? Egzersiz mi? Onaylama mı yapıyorsun? Ya da sadece dünyayı “güneşli bir bakış açısıyla görmek”? Ne olursa olsun, bu kişinin ne olduğunu bilseniz de bilmeseniz de, bir tür kişisel gelişim veya pozitif düşünme pratiği yapması muhtemeldir.

Kişisel Gelişim yazıları
Kişisel Gelişim Nedir

2. İnsanlar Gerçek Olup Olmadığını Bilmek İster.

Kişisel gelişimin önemi kişisel gelişim uygulamaları yapıldıkça anlaşılır. İnsanlar “kişisel gelişim nedir?” diye sordukları için kişisel gelişimin etkinliği konusunda şüpheci oldukları için bunun doğruluğunu merak ederler. Kişisel gelişim konusunda birçok çalışma var. Aslında, günümüzün kişisel gelişim üzerine yaptığı araştırma, hedef belirleme, dengeli bir yaşama sahip olma, güven kazanma ve daha fazla para kazanma konusunda kişisel gelişime kendini adamış kişilerin% 25 -% 62’sinin yaşamlarında somut gelişmeler olduğunu göstermiştir. Kişisel gelişim konusunda yeniyseniz ve genel olarak kişisel gelişim süreci hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, yeni yaşam planınıza nasıl başlayacağınız konusunda bilgi almak istiyorsanız iletişim kısmından bana ulaşabilirsiniz.

Kişisel Gelişimin Önemi ve Kişisel Gelişimin Faydaları
Kişisel Gelişimin Faydaları ve Kişisel Gelişimin Önemi

Kişisel Gelişim Nedir? Bugün Neden Bu Kadar Önemli?

Günümüzde bu kadar çok stres varken, olumsuz düşüncenin “uçurumuna” düşmek, sıkışmak ve mutsuz olmak artık her zamankinden daha kolay. Kişisel gelişim size günlük taleplerinizi “karşılama” konusunda tutarlı bir şekilde cesaret verir ve (yalnızca bir tek) hayatınızdan en iyi şekilde yararlanmak için sürekli çalışır. Nihayetinde kişisel gelişim, hayatınızın kontrolünü elinize almanıza ve hayatınızın tüm yönlerinde potansiyelinizi yerine getirmeyi hedeflemenize olanak tanır. Böylelikle kişisel gelişimin önemini anlar ve kişisel gelişimin faydalarını yaşarsınız.

Ve eğer pozitif düşüncenin nereye uyduğunu merak ediyorsanız. Kişisel gelişim her zaman pozitif düşünmeyi içerir, çünkü büyümeye katkıda bulunan fikirleri, duyguları, eylemleri ve dolayısıyla başarıyı yarattığınız olumlu düşüncelerden geçer! Zihniniz olumlu düşüncelerle dolduğunda, mutluluk, sağlık ve zafer için sabırsızlanıyorsunuz.

Kişisel Gelişim Nedir? Öz Değerlendirme ve Harekete Geçme

Kişisel gelişim dünyasında “nerede durduğunuzu” bilmek istiyorsanız, kişisel gelişim testleri yaşamınızı, tutumunuzu ve alışkanlıklarınızı hızlı bir şekilde değerlendirmek ve nasıl harekete geçileceğini belirlemeye başlamak için iyi bir yoldur. Kişisel gelişim yolculuğunuza başlamak için lütfen eksiklerinizi belirleyin ve harekete geçin. Eksiklerinizi belirleme konusunda destek almak için, ” buraya ” tıklayabilirsiniz.

Yazar: Fatih Altınağaç
Kişisel Gelişim Uzmanı | Profesyonel İlişki ve Yaşam Koçu

Bir cevap yazın